Zhargonisht mor plak!

Mirë se na urdhëruat në faqen e parë të fjalorit zhargon në shqip, ku secili mund të thotë të vetën.

Nëse doni të shtoni një fjalë të re shkoni tek menuja “Shto fjalë” ↑.

Nëse doni të plotësoni apo të kundërshtoni kuptimin e një fjalë që ekziston, shkruajeni në komentin e asaj fjale.

Për gjithçka mund të na dërgoni e-mail tek menuja “Dy gisht kartë” .

 Ju lutem përdorni në kërkim “ë” ose “ç”.

Sharjet lejohen vetëm në funksion të fjalorit, jo ndaj individëve.

Ia qëllofshi!

Advertisements
komente
  1. yummania thotë:

    ju pergezoj per nismen:) ka vite qe mendoj si nuk kemi ne nje te tille.kam pare faqe te ngjashme ne disa vende. ajo qe me ka pelqyer me shume dhe e ndjek eshte faqja eksisozluk.com turke qe dmth fjalori i tharet , ku cdokush jep mendimin e tij ne menyre pikante.dhe kjo nisme me kujtoi ate.pergezime dhe nje here:)

    Pëlqyer nga 1 person

  2. E miirekpese kete inicjative per permismin e ,Gjuhese ,Shqipe.Ju Lumte.

    Pëlqyer nga 1 person

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s