Kar

Organi seksual mashkullor, si sharje. Ndryshon sipas kontekstit.

I thuhet dikujt që nuk është i zoti të qullosë asgjë, nuk kupton.

– Ti je kar fare!
 

I thuhet një shoku të afërt që të bën shumë për të qeshur, pas ndonjë karagjozlliku të radhës, si për t’i rritur vlerat dhe për të treguar që është unik.

– Ti je kar komplet!
 

Shprehje habie.

– Ça thu, mo kar!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s