Futi t’katrin

I referohet “Futin marshin e katërt“, sipas marsheve të makinës dhe nënkupton “shpejt”. Përdoret në varësi të rrethanave.

1. Ik shpejt, ecën shpejt.

-Futi t’katrin shoku, para se ta hash nanji.
– I fute t’katrin mi? Se na more frymën duke t’gjëmu nga mbrapa.

 

2. Flet shumë shpejt 

– Kjo flet sikur i ka fut t’katrin. Asigjo s’morëm vesh.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s