Me lot

Kur rastis diçka shumë për të qeshur, nuk rri të shkruash gjatë, p.sh. “sa kam qeshur”, “ishte shume e fortë”, po shkruan vetëm “me lot” që nënkupton se ke qeshur me shpirt, me lotë dhe të ka pëlqyer shumë.

– Shihe këtë fjalorin “zhargonisht”.
(pasi e ka parë) Me lot.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s