Morr bythe

Njeri i ngjitur, që s’të shqitet asnjë çast dhe të ndjek gjithmonë nga pas. Vetia e tij dalluese nga fuksi (shih: fuks) është se nuk përçon informacione gjetiu. Morri i bythës qëndron gjithmonë pas shpinës sate, por pa pasur të përbashkëta me piçkëllonjën (shih: piçkëllonjë, kuptimi 2).

Një mendim mbi “Morr bythe

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s