Peçist

Kjo fjalë portretizon mallistat që përdorin heroinë. Origjina e saj vjen nga fillimi i viteve ’90, si shkurtim i “petidinës”. Përdorej më tepër për përdoruesit e drogës, që kalonin shumicën e ditës te ish parku Rinia në Tiranë. Gjithashtu përmendet edhe te filmi shqiptar “Unë, ti dhe Kasandra“.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s