Piçkëdhie

Dredharak/e, hileqar/e. Përdoret për mashkullin apo femrën pa shtyllë kurrizore, që pajtohet me çdo njeri dhe situatë, në këmbim të përfitimit të rastit.

– Vari lesht, piçkëdhie është ai, e prisja, po jo deri në këtë pikë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s