Piçkëllonjë

1. Femër e vendosur për të treguar epërsinë e saj seksuale ndaj sishoqeve të veta nëpërmjet ekspozimit të sa më shumë pjesëve të trupit përmes veshjeve ekstravagante dhe ngjyrave verbuese (prandaj dhe mbaresa –llonjë, si xixëllonjë). Kjo femër shkon paketë bashkë me sjelljen gjithë naze, që të këput muskujt e bythës. Imitim i shpëlarë i modelit Perëndimor sex appeal.

– Ueeee, ma kap i çik atë piçkëllonjën si m’i tund bythët, ma hoqi trunin!

2. Përdoret për meshkujt që kanë përqafuar idealet e lëvizjes LGTB.

– O lale, mos t’shof mo me atë piçkëllonjën, se na fëlliqe.

3. Përdoret edhe në komunikimin mes shokëve, duke nënkuptuar afrimitet dhe mbështetje të sinqertë miqësore.

– Ho me piçkëllonje, 3 orë me u bo gati, nordhi Roza për kocka. (shih: Roza).

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s