Piçkmongëz

Piçkë që s’të lë gjë mangut (prej nga e ka origjinën edhe vetë fjala), që s’ta lë fjalën pa e kthyer. Femër provokuese, që qëndron mbi gjithë femrat e tjera, por edhe me tipare tradicionale burrërore. Është e fjalës dhe muhabetit, por edhe e ëmbël dhe femërore, atëherë kur i do piçka. Në qëlloftë të jetë zonjë shtëpie, nuk i mungojnë paratë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s