Rrotë

Sinonim për dikë që e kualifikon si tepër primitiv dhe i prapambetur, mund të shoqerohet edhe me ndonjë mbiemër tjetër, që mund t’i vijë për shtat karakterit të tij ose të saj.

– Niku përfundimisht është rrotë fare. (shiko edhe pallosh)

– Ti je rrotë kari!
– Ajo është një rrotë kurve, që leje mos e fol!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s