Tyryfyle

Një tipe që fluturon për çdo gjë, ose njëra që ka tru, po nuk di ta perdorë. Përdoret edhe për çdo person që nuk mendohet gjatë para se të flasë apo te japë një ide.

– Tyryfylja erdhi dhe me vonesë dhe nuk kërkoi falje, por tha një tufë broçkulla.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s