Zar

I referohet një personi, i cili rri si hije nga pas dikujt tjetër dhe i shërben në forma të ndryshme.

-Ai është zari im, e çoj me ble cigare.
– Ho me, se kemi kët’ zarin!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s