Zdromse

Mbiemër. Femër e lënë pas dore, sinonim me zgardaballë. Ndryshe nga zgardaballa, zdromsja i ka të fituara vetitë që i japin këtë mbiemër, pasi është konsumuar, rënduar apo lodhur nga jeta, dhe nuk ka më forca mendore dhe fizike për të përfaqësuar një qenie njerëzore që kujdeset për vete (kjo për shkak edhe të paaftësive të theksuara të intelektit).

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s