Zgrops

Shpjegimi i kësaj fjale varion mes kuptimeve të pabuksit dhe pisit. Të mbush gojën si fjalë sharëse, aq më tepër kur ka një fashë të gjerë prekjeje, nga zhuli te xhepi bosh. Femërore: zgropse

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s