Gore

1. Femër që zihet me të gjithë, sidomos me femrat e tjera, dhe s’i mbyllet goja. Në raste të ngjashme, mund të përdoret edhe për meshkujt.

2. Femra e qenit që lef gjithë kohës, buçe.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s