Robqir

I referohet një personi, i cili shfaq cilësi përgjithësisht të papranuara në rrethin shoqëror. Individ që spikat për veprime me natyrë mashtruese dhe pabesi. Zakonisht shoqërohet me mbiemrin “i mutit” që të shtoje nivelin e robqirllikut.

– Ma futi robqiri i mutit!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s