A të qifja ut!

Vjen nga “A të qifsha unë”. Megjithatë ka më tepër kutpimin: “a derëbardhë” ose “a derëzi”, dhe jo kuptimin e foljes “qij“. Përdoret gjëresisht në Labëri (Vlorë).

– I bëre gati lekët vlla?
– Po prit a të qifja ut, ato po bëj!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s