Kalec

Fjalë fyese që përkufizonte disa tipa të caktuar njerëzish të para viteve ’90, të cilët ishin kryesisht injorantë dhe me profesion pak polic, e pak sigurims. Përdorej edhe për të etiketuar njerëzit servilë e shërbëtorë ndaj pushtetit, që merren me spiunllëqe.

– Ik ere kalec muti!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s