Lezbike teknoçoni

E ka prejardhjen nga refreni i këngës “This beat is technotronic” të grupit Technotronic, e cila doli në fund të viteve ’80 dhe ishte shumë popullore në Shqipëri gjatë viteve ’90. Vihej vazhdimisht në “disko shpie” dhe lindi për shkak të moskuptueshmërisë së vargjeve në anglisht: “This beat is technotronic“. Duhet të theksojmë se kur kërcehej fjala “lezbike” këndohej me pasion të madh.

– Ma vej içik atë Lezbike teknoçonin aman!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s