Lom

Njeri me vlera morale dhe sociale. Ekuivalent për “çun king” dhe sipas rastit përdorim me përkëdheli në vend të termit “plak“. Ka përdorim pozitiv ose negativ.

Pozitiv: – Po ku je mër lom … ke humb fare?
Negativ:  – A, ti je lom komplet!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s