Piçistikë

Përdoret me ironi ndaj dikujt që bën si i zgjuar, sikur ka mbrojtur diplomë në ndonjë fakultet të jashtëzakonshëm.

-Si bën, sikur ke mbaruar për piçistikë!
-Boll dhe mend, sikur je diplomuar në piçistikë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s