Rrush

1) Eufemizëm për organin mashkullor tek të miturit.

-Hiqi durët nga rrushi, se është turp, të keqen tezja!

2) Shprehje afeksioni, shpesh dhe ironie, me konotacione ushqimore dhe erotike njëherësh.
Kur shpreh afeksion, referimi bëhet direkt për frutin, kurse në rastin ironik referenca i shkon direkt organit mashkullor.

-Ku e paske kap kët parfumin rrusho, na e boni mishin kokërr!
-Prap e paske harru PIN-in rrushi?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s