Vili

Shkurtim i fjalës “servili”. Ka kuptim të njëjtë me servil, pra njeri bythëlëpirës dhe të përulur ndaj më të mëdhenjve apo eprorëve me pushtet.
Bëjnë gjithçka duhet për të arritur qëllimet e veta.

– Ai është aq servil, sa nuk kursen as b…

– Me vili-vili ka ecur ai përherë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s