Rrumaduc

Njeri i shkurtër dhe i shëndoshë. Përdoret me kuptim negativ, përkeqësues. Disa e përdorin edhe “rramaduc”.

-Mos na e sill mo ate rrumaducin k’tu!

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s