Dumbo

Përdoret për meshkujt që kanë trup të vogël dhe pak të shëndoshë, gjen përdorim të gjerë dhe tek njerëzit e ngathët.

– Hë mor dumbo, paske dalë ti!
– Luaj bythët, o dumbo!

Një mendim mbi “Dumbo

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s